Dva pohledy

13. března 2011 v 20:25 | Bee |  Písmenková část
Pro mě je nejjednodušší pohled na svět skze objektiv fotoaparátu nebo čistý papír. Oba ovšem mají jeden velký nedostatek, nenacpu do nich všechno.
Když se dívám do foťáku, snažím se zachytit celý pohled jako lidské oko, aby se ta vzpomínka mohla zachovat, tak jak ji vidím, ale buhužel to nejde. Proto vždycky vyfotím jen kus, dejme tomu květiny, ale k ní přidám další část a to slunce, které všemu dává, podle mě, optimistický či nadějný pohled. Když fotím je pro mě všechno nové. Pozorovat věci okolo sebe tím malým okénkem je vzrušující.
Naopak, když píšu, tak se snažím zachytit všechny pocity, ale jak všichni dobře víme, pocit se prostě nedá popsat. V takových případech hrozně ráda používám přirovnání. Vlastně pokaždé, když se někomu snažím vysvětlit, jak se cítím a chci, aby to ten člověk pochopil, použiju abstrakci.
"Nedávno jsem byla hrozně bezradná, připadala jsem si jako právě narozené mládě žirafy, které má na nohou kolečkové brusle a snaží se o první kroky."
Nějak tak to vypadá. Myslím, že časem sami poznáte, že můj pohled na svět není jednoduchý, takový jaký by každý čekal od 17leté holky, ale že je složitý a nesrozumitelný, ale přesto naprosto stejný jako ten Váš.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama