Něco jako jistota

31. března 2011 v 16:59 | Bee |  Písmenková část
Když si myslíte, že někoho dobře znáte (nebo aspoň máte pocit, že jste ho správně odhadli) a najednou ho vidíte dělat věci, které k němu vůbec nesedí...tedy podle vašeho mínění nesedí, tak je to docela šok.
Můžete z něho mít pocit, že je to vzor vaší dokonalosti, první náznaky, že to asi tak nebude, ignorujete: "Přeci se Vám to jen zdá, to nemůže být ten člověk, kterého znám." Ale jakmile už se to začne stupňovat a vy ho začínáte vidět, takového jaký doopravdy je, tak dostanete strach. Bojíte se ho pustit, protože Vám na něm přeci záleží a je to kus Vašeho života, ale zároveň se bojíte, že tím co dělá ublížín on Vám a bude hodně těžké se z toho vzpamatovat.

To je jen proto, že každý člověk potřebuje jistotu. Potřebuje vědět, že někde je pevný bod, odkaď se může odrazit ( i když ten bod je jen iluze ). Když to ví, má pocit, jakoby dokázal zdolat všechno, ale jakmile ta podpora zmizí, podezíráte ostatní z toho, že k Vám nejsou upřímní a něco tají. A hlavně sami sebe začnete nazývat "loser".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 matanov matanov | Web | 31. března 2011 v 17:12 | Reagovat

Jistota neexistuje. To je ta smutná pravda. Snad jen to, že umřeme, je jisté...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama