Přátelství není jednoduché, ale stojí za to!

5. dubna 2011 v 19:00 | Bee |  Písmenková část
Přátelství je tak složitá věc, až mě to někdy opravdu udivuje. Přitom by to měla být jediná věc, která nás má opravdu posílit a ne v nás vyvolávat zbytečné otázky podezíravosti.
Ze začátku Vám ta osoba přijde jako nafoukaná fiflena, která se stará jen o tom, aby byla vždy středem pozornosti v těch nejlepších šatech. Pak ji ovšem poznáte, tím myslím skutečně poznáte její pravou stránku a najednou si uvědomíte, že jste naprosto identičtí. Připadáte si jako by jste se dívaly do zrcadla svých vlastních vlastností.
Po nějakém čase idilická představa přejde. Začnete se hádat kvůli maličkostem a přesně v ten moment, kdy se na sebe nemůžete ani podívat, pochopíte, že ta osoba Vám naprosto přirostla k srdci. Je jako Váš sourozenec. Počítáte s ní ve všem a najednou je to jakoby Vám chyběla ruka nebo noha. Když jste měli radost, okamžitě jste za tou osobou běželi. Když Vám někdo ublížil opět jste šli za ní. Kraviny, vážné rady nebo si jen tak popovídat, vždy tu byla pro Vás. A teď? Teď chápete, že nemá cenu se hádat kvůli maličkostem, že ta osoba má pro Vás mnohem větší cenu, než jste si dokázali přiznat, tak se usmíříte. Trvá to trochu dýl, ale pokud je to opravdový kamarád, tak Vám odpustí.
Jenže pak to přijde znova. Další malichernost. Další hádka. Další usmiřování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama